k2 belgesi nasıl alınır
1984 yılında kurulan KEMOS şirketler grubunun Uluslararası ve Yurt içi Danışmanlık ve Müşavirlik Hizmeti vermek amacıyla kurulmuş olan Kemos Danışmanlık ve Müşavirlik hizmetlerinde Firmamız Konusun da Türkiye de ilk firmalardan olup Başta Marmara Bölgesi ile Ege Bölgesi Ve İç Anadolu ile Akdeniz Bölgelerinde Hizmet vermektedir.

İstanbul genel Müdürlük ile İzmir Bölge Müdürlüğü Ve Ankara Bölge Müdürlüklerimiz aracılığı ile Ulaştırma Bakanlığı kara Ulaştırma genel Müdürlüğü tarafından Düzenlenmekte ve verilmekte olan 36 değişik kara yolu taşımacılık yetki belgelerinin çözüm ortaklığını yapmaktadır.

Danışmanlık ve Müşavirlik Hizmetlerimizi 01/08/2007 Tarihinden itibaren İSO 9001:2000 Kalite standartları yönetim belgesi ve 10 Ağustos 2010 da aldığımız 9001:2008 kalite yönetim sistemi ile standartların vermiş olduğu ölçülerde siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Vizyonumuz :
Seçkin çalışanlarıyla iş mükemmeliyetini hedefleyerek müşterilerine rekabetçi, güvenilir, yüksek kaliteli çözümler sunan bir şirket olmak, Müşterilerimize operasyonlarında karlı büyüme sağlamak ve risklerini minimum seviyeye taşımak ve şirketlerine değer katmak.Kara yolu taşıma kanunu gereğince şirket araçlarınız için gerekli olan taşıma lisansını almak ,firmanız için en uygun belgeyi belirlemek ,belirlenen bu belgenin ivedi bir şekilde firmaya kazandırmak.

Misyonumuz :
Müşteri taleplerini taahhüt edildiği şekilde karşılamak , zamanında teslim ettiğimiz kaliteli ürünlerimiz ve hızlı ve güvenilir hizmetlerimiz ile mutlak müşteri memnuniyeti sağlamak,Müşterilerimize Ulaştırma bakanlığı bünyesinde hızlı ve etkin bir bilgi akışı sağlayarak kanun ve mevzuatlar hakkında müşterilerimizi bilgilendirmek.Bu sebeple müşterilerimizin iş ve zaman kaybını ortadan kaldırmak,şirketklere maddi bir zorluk yüklememektir.

Müşterilerimizin güç gereksinimlerindeki riskleri azaltmak ve onların tercih edilen iş ortağı olarak büyüme sağlamak.

Firma Kuruluş Hizmetleri:
Firma Kuruluş işlemleri şirketimiz tarafından yapılmaktadır.Yeni belgemi alacaksınız o zaman firmamızla irtibata geçerek size en uygun belge için gerekli ,firma kurulur zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. Günümüzde iş adamının ve işletme sahibinin en kıymetli vakti zamandır. O yüzden zaman sizler için önemli biz sizler için zamanı kısaltıyoruz.

Yetki Belgesine Araç İlavesi / Düşümü Hizmetleri:
Yetki belegsi alındıktan sonra yeni alınan aracın derhal yetki belgesine ilave yapılarak yeni alınan araca taşıt kartı çıkarılır.Çıkarılan taşıt kartında ilgili aracın plakası ve araçla ilgili bilgiler bulunur. Taşıt kartları mutlaka araçta bulunması gerekmektedir.

Aracınız yetki belgesine kayıtlı olsa bile taşıt kartı yanında bulunması gerekmektedir.Aksi takdirde 371 tl cezai işlem uygulanır.Yetki belgesi sahipleri, taşımacılık faaliyetleri süresince taşıt kartı olmayan ya da diğer bir anlatımla, yetki belgesinin eki taşıt belgesine eklenmemiş taşıtları taşıma faaliyetlerinde kullanamazlar.

Denetime maruz kalmaları halinde bu konumdaki araç/araçlar için Karayolu Taşıma Kanunu'nun 26. maddesinin (a) bendine göre 1,774.-TL idari para cezasıyla cezalandırılırlar. Taşımacı satın aldığı aracın taşıt kartını temin etmeden, taşıtını kesinlikle trafiğe çıkartmaması gerekir. Talep etmeniz halinde, yeni alınan aracınız/araçlarınız asgari sürede belgelendirilecek, atıl süreyi minimize ederek bu yönde ki iş kayıplarınızın önüne geçilecektir.

Aracınızı sattınız 60 gün için bakanlığa bildirerek aracınızın düşümünü yaptırmanız gerekmektedir.Taşıt listenizde hiç araç kalmadı ise belgeniz iptal olur.Bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Satılan aracın yerine hemen bir araç koymanız gerekmektedir.(tek aracı olanlar içindir)
- Yetki Belgeleri Devir İşlemleri
- Yetki Belgeleri Dönüşüm İşlemleri
- Yetki Belgeleri Yenileme İşlemleri


Danışmanlık Hizmetleri
Src Belgesi Hizmetleri
Ody - Üdy Belgesi Hizmetleri
Mesleki Yeterlilik Hizmetleri
K1-K2-K3 2021 Tüm Hakları Saklıdır